Kocia Chatka Sosnowiec

Koty do adopcji

język / language: polski | english

Aktualności

Strony

« Poprzednia , 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , Następna »

Nabór na psi wolontariat zostanie otworzony 1 marca 2020 :) (11-02-2020)

Kochani :) mamy niebywałą przyjemność poinformować Was, że 1 marca 2020 roku otwieramy wiosenny nabór na psi wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu :)

Szkolenie odbędzie się 29 marca między 9 a 14 :) 

Po więcej informacji zapraszamy 1 marca :)

czytaj dalej »

Co nowego w Kociej Chatce? Odcinek 2 (11-02-2020)

Co nowego w Kociej Chatce? 
Odcinek 2 And the Kotscar Goes To … 🤩🤩🥳

Drodzy Państwo gala rozdania Kotscarów już za nami! Cóż to były za emocje. Sprawdźcie czy Wasi faworyci wygrali milion kocich chrupek!

Na początku zaczęliśmy spokojnie, duet Tom&Hekla wygrali w kategorii Najstarsze kociaki - za całokształt bezdomności. Hekla była nominowana jeszcze w kategorii: Najbardziej schorowany kot Kociej Chatki, ale tutaj bezkonkurencyjnie wygrała Inka, która wprost skradła serca jurorów swoimi wydrapanymi ranami. Trzecie miejsce zajął Feliks, który ma „tylko” chore oczka i musi przejść operację powieki -> zaraz po tym jak wyleczymy jego zapalenie spojówek.

Świetna rola Vernona w filmie Fight cat club zaowocowała statuetką za Najbardziej wojowniczego kota. Niepozorny Monsieur Tolek niczym Hercules Poirot wcielił się w rolę kociego detektywa -> gdy przychodzą obcy udaje, że go nie ma, chowa się po kątach. Przy znanych mu ciotkach niczego się nie boi i w każdą szafkę, dziurę, kuwetę czy budkę zajrzy, w celu odnalezienia wszystkich Saszetek Mocy. 

Nie ważne co mówią, ważne żeby mówili. Tę zasadę stosuje Barbara, która nie była nominowana, a na gali i tak pojawiła się. Pięknie pozowała i pokazywała jak odrasta jej futerko. Maciek i Trojek robili za jej obstawę. Co prawda mieli tylko dyskretnie obserwować Barbarę niczym secret service, ale Trojek nie wytrzymał. Jak tylko zobaczył blask fleszy wyskoczył i głośno wyrażał swoja opinię: miau, miau, miauuuuu, miau, miauu, dodatkowo przymilając się i wymuszając głaskanie.

Dante - nasz własny Grumpy Cat, postanowił zostać w Kociarni i oglądać wszystko przez okno. Niestety na gali został pominięty tak jak w przypadku adopcji - jest kompletnie niewidzialny.

Zakochana para roku to nadal CzesioNina :) Nawet Ptysi nie udało się rozbić tego związku, oby tak dalej! A Czesio ma teraz więcej pokus -> dwie nowe, piękne, młode białaczkowe koleżanki. Dodatkowo jedna z nich mruga do niego swoim oczkiem (jednym , bo drugie ma amputowane…). 

Na wyróżnienie zasługuje kilku debiutantów z Kociej Chatki:

Najsympatyczniejsza alergiczka -> trikolorka Kori (rozgadana, nowa koleżanka Inki, zaczepia i wchodzi pod rękę - nie da się jej NIE głaskać),
Najlepszy sobowtór Yody -> Ginger (piękna, biało-ruda przytulaska)
Najlepsza charakteryzacja -> Elif (pierwszego dnia syczący potwór, następnego kochana kocia nastolatka),
Debiut białaczkowy-> Diana i Moria (bezzębna Dianka oraz zasmarkana Moria, to dwie bardzo spragnione miłości człowieka kotki. Tylko czekają aż ktoś je pogłaszcze i przytuli!).

Całą ceremonię zakończyła przemowa Kori. Kotka zachęcała do odwiedzin i adopcji. Mówiła o problemach w Kociarni: ciotki mają tylko dwie ręce do głaskania! Oficjalnie nawoływała do dobrych uczynków, bo przecież karma wraca :)

czytaj dalej »

Dziękujemy Agencji ESEO za wsparcie naszych podopiecznych :) (03-02-2020)

Dziękujemy Agencji ESEO (https://www.eseo.pl/) - taka pomoc wiele znaczy dla naszego Stowarzyszenia. Cieszą się zarówno koty, jak i my. Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni. To dzięki Wam możemy stale poszerzać zakres naszych działań, w tym polepszać warunki mieszkaniowe zwierząt.

czytaj dalej »

Witamy luty 2020 :) (27-01-2020)

Witamy Luty!
Na kartkach z kalendarza możecie zobaczyć psa Apollo adoptowanego przez Dorotę oraz Picasso, który również posiada już właściciela 🙂

Sponsorem miesiąca jest Pan Krystian Czyż - instruktor Fitness, Trener Personalny w Sparta Dąbrowa Górnicza - jeśli chcecie przed latem wyrobić formę - zapraszamy do kontaktu!czytaj dalej »

Co nowego w Kociej Chatce? Odcinek 1 (24-01-2020)

Zapraszamy na serię newsów: „Co nowego w Kociej Chatce?”. Chcemy przybliżyć Wam nasze kociaki, ich życie u nas oraz naszą pracę :)

A jeśli ktoś miałby ochotę odwiedzić i poznać je osobiście, pobawić się z nimi czy pogłaskać je to zapraszamy do odwiedzin!

Co nowego w Kociej Chatce?

Odcinek 1 Pilot

zaczniemy zatem od przedstawienia kociaków:

1. Tom – koci staruszek, który jest z nami od 2019. Załamał się gdy trafił do nas. Po pewnym czasie udało się przekonać go, że ma po co żyć. Został nawet adoptowany, ale wrócił po kilku tygodniach :( (nie dogadał się z kotem rezydentem, stresował się i sikał poza kuwetę). Teraz widać po nim, że nie ma już nadziei. Niestety my również obawiamy się, że Tom zostanie u nas na zawsze.

2. Tolek – nowy nabytek, kotek trafił do nas prosto ze swojego domku po śmierci właściciela. Póki co aklimatyzuje się, zobaczymy wkrótce jaki charakterek z niego wyjdzie :)

3. Hekla – kolejna starsza koteczka, niestety schorowana - nadciśnienie, padaczka etc. Ciężko jej nie kochać, ale obiektywnie szanse na adopcje ma ujemne :(

4. Feliks – bardzo grzeczny i kochany koteczek, bywa lekko nieśmiały, ale po chwili przekonuje się, że ludzie są super! W nowym domu powinien być wiernym przyjacielem 🙂

5. Zuzia – rezerwacja 

6. Vernon – nie ukrywamy – ciężki przypadek. Połamaniec po wypadku, miał dużo szczęścia oraz dużo woli życia. Po długiej walce wyszedł na prostą i mieszka u nas. Niestety ma pewne problemy, jest diagnozowany. 

7. Krzyś – najukochańszy trójłapek – rezerwacja 

8. Honda – rezerwacja 

9. Czesio i Nina - zakochana para, która poznała się u nas. Ona z ulicy, on z ulicy. Zaiskrzyło już od pierwszego wejrzenia! Razem jedzą, razem śpią, przytulają się i ocierają o siebie nieustannie 

10. Eliot – mieszka u nas najkrócej, oddany z domu z powodu agresji. Póki co wystraszony.

11. Inka – kotka z wielkimi ranami, które rozdrapała sobie sama. U nas dopiero kilka tygodni, a poprawa jej stanu już jest ogromna! Cudowna koteczka, która bardzo szuka miłości człowieka. 

12. Poldek – rezerwacja 

13. Maciek i Trojek – cudowni bracia, którzy trafili do nas wprost z kochającego domu. Chłopaki przyzwyczajają się do nowej rzeczywistości. 

14. Basia – kolejna kotka, która miała wspaniały dom, niestety nowy domownik – dziecko, stresował ją tak bardzo, że wygryzała sobie futerko. Dla jej dobra trafiła do nas. Jest to piękna kocia dama, szuka spokojnego domu, gdzie będzie nakolankowym miziakiem.

15. Nadia – rezerwacja 

16. Dante – kompletnie niewidzialny kot, w swoim poprzednim domu przeżył wiele złego, teraz już prawie 2 lata czeka aż ktoś go pokocha. Może nie jest przytulastym kociakiem, ale to nie znaczy, że nie potrzebuje miłości i dobrego domu 😞

Ufff mamy nadzieję, że choć kila osób przebrnęło przez to przydługie zapoznanie.

Czy chcecie czytać newsy odnośnie Kociej Chatki? Chcecie być na bieżąco co u nas i naszych kociastych? Jeśli tak dajcie łapki w górę, żebyśmy wiedzieli jak dalej działać 🙂 🙂

czytaj dalej »

Dziękujemy firmie MiDaTech za wsparcie naszych podopiecznych :) (13-01-2020)

Nasze Zwierzaki otrzymały dzisiaj pomoc od firmy MiDaTech (https://www.midatech.pl/), za co są bardzo wdzięczne. W miesiącach zimowych Państwa wsparcie ma dla nas wyjątkowe znaczenie - działamy teraz ze zdwojoną siłą, aby pomóc Psom i Kotom przetrwać zimę w świetnej kondycji. Dziękujemy!

czytaj dalej »

Dziękujemy Fundacji Polskie Centrum Pomocy Poszkodowanym "Dajemy Nadzieję" za przekazanie darowizny :) (06-11-2019)

Zgłosił się do nas nowy darczyńca a mianowicie Fundacja Polskie Centrum Pomocy Poszkodowanym - Dajemy Nadzieję wraz z Radcą Prawnym Arturem Klimkiewiczem (https://wieksze-odszkodowanie.pl), wspierającym ofiary wypadków w walce o godziwe odszkodowania. Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych psich i kocich podopiecznych :)

czytaj dalej »

Dziękujemy przedsiębiorstwu HAK za wsparcie naszych podopiecznych :) (05-11-2019)

Czy wiedzą Państwo, że koty nie rozpoznają słodkiego smaku? Bardzo wyraźnie czują natomiast ciepło, jakim obdarza je człowiek. Potrafią za nie dziękować, na przykład głośno mrucząc. Nasze Zwierzęta tak właśnie dziękują nowemu Darczyńcy - Przedsiębiorstwu HAK (https://www.hak.com.pl/hak/), a my robimy to razem z nimi.

czytaj dalej »

Dziękujemy firmie Inwestycje CL Spółka Akcyjna za przekazaną darowiznę :) (29-10-2019)

Chcielibyśmy wyróżnić nowego Darczyńcę naszego Stowarzyszenia. Jest nim firma II - Inwestycje CL Spółka Akcyjna ( https://osiedlesielanka.pl/) - deweloper, oferujący energooszczędne domy na sprzedaż. Bardzo nam miło, że zechcieli Państwo wesprzeć potrzebujące Koty. To piękny gest!

czytaj dalej »

Dziękujemy nowemu darczyńcy - Agencji IN :) (11-10-2019)

Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy nie są obojętni na los Zwierząt.
Nową Firmą, która dołącza do grona naszych Przyjaciół jest Agencja IN (https://inpozycjonowanie.pl/) - bardzo nam miło. Cieszymy się, że chcą Państwo wspierać działalność Stowarzyszenia, a tym samym dawać Zwierzętom Nadzieję na Dom. :)

czytaj dalej »

Strony

« Poprzednia , 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , Następna »